Hakkımda

1993 İstanbul. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum.

Çeşitli kısa ve orta metraj film projelerinde yer aldım. 2015’te “Hansel’in Mürekkepten Bir Dünyası Vardı” adlı öykümü kısa filme uyarladım. 2017’de mezuniyet projem için “Mayk” adlı kısa filmi gerçekleştirdim, senaryosuyla 14. Geleceğin Sineması’nda ödüle layık bulundum.

“Kızıl Ahali Ekspresi” adlı öykümle 2010 Xasiork Kısa Öykü Yarışması’nda birinci oldum. “Gölgelet: Kurşun Asker” adlı öykümle Xasiork – TFE 2011 Kısa Öykü Yarışması‘nda teşvike değer bulundum.

Kısa film senaryoları ve hikâyeler üzerine çalışıyorum. Öykü ve şiirlerim İzafi, Post Öykü, Lacivert Öykü ve Şiir Dergisi, altZine, Dünyadan Çıkış Yolları, Kefal, Sahte Vefa, Gard, CazKedisi, CosmicZion Zine gibi dergi ve fanzinlerde yayımlandı.

İlk öykü kitabım Ölü Dalgıcın Sonbaharı 2018 yılında Dedalus Kitap’tan çıktı. 9 Postmodernist Öykü derlemesinde Fısıltılı Çorba Denklemleri adlı öykümle yer aldım.

2009’dan beri Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi‘nin editörlüğünü; 2013’ten beri de üç arkadaşımla birlikte Marşandiz Fanzin‘in makinistliğini yapmaya devam ediyorum. Aynı zamanda Kayıp Rıhtımın genel yayın yönetmenlerinden biriyim.