Yeni Öykü: “Ateşli Devreler”

http://i685.photobucket.com/albums/vv220/DarLyOpuS/glge.jpg

Merhaba,

Gölge e-Dergi‘nin “Değişen Dünya Düzeni” temalı Öykü Özel Sayısı için bir hikâye kaleme aldım. İlk defa bilim kurgu türünde öykü yazmayı denediğim için biraz huzursuzum. Sanırım bu huzursuzluk yazdıklarıma da yansımış olacak ki öykü beni pek de memnun etmedi. Bu yılki başarısız çalışmalarımdan birisi olarak görsem de öyküyü sizden esirgemek istemedim.

Dergiye PDF formatında ulaşmak için buraya, Flash formatında ulaşmak içinse buraya tıklayabilirsiniz. “Ateşli Devreler”, Yunus Kocatepe‘nin güzel illüstrasyonuyla sayfa 45’te. Yunus Kocatepe’ye bu fırsatla bir kez daha teşekkür etmiş olayım.

İyi okumalar.

1 Yorum

 1. Gurur Güneş |

  Açıkçası neden öyle düşündüğünü pek anlayamadım Onur. Bence gayet güzel bir öyküydü. Gerçi yazarın fikrine karışılmaz ama. :) Robotun seks yapmazsa öleceği fikri, her insanın aklını kurcalayan bazı derin konuları düşünememesi ve “Asimov’a şükür!” gibi olaylar çok zekiceydi bence. Tabii son zamanlardaki öykülerine kıyasla bu öykünün biraz sönük kaldığı doğru. Özellikle “İçimdeki Bayramoğullarını Kim Yıktı?” gibi harfleri acıdan yapılmış bir öyküden sonra çita yükseldi.
  Sen öyküden memnun olmadığını söyleyince ben de o psikolojiyle okumaya başladım ama sonra o düşünce yok oldu. Üslubuna aşinayız zaten. Bence böyle düşünmemelisin, haksızlık ediyorsun valla! :)
  Hani İletişim Yayınları önemli Türk yazarlarının çoğunu bünyesinde toplamaya çalışıyor ya, işte sen hep o yazarların arasındasın aklımda. Seni onlardan biri olarak düşünüyorum nedense, onlar aklıma gelince sen de geliyorsun. Ki zaten ileride onlardan birisi olacaksın bence. İletişim harcatmaz seni kesin. :)
  Bu arada, araya birden böyle bir samimiyet koydum diye kusura bakmıyorsun umarım. Yazdıklarını kendime yakın görüyorum diye böyle yapıyorum.
  Ne diyeyim, umarım bir gün yüz yüze de konuşuruz Onur.

Bir Yorum Yap